Sytuacja na rynkach RSS

  • 26-06-2013

Podsumowanie sesji giełdowej, 26-06-2013

WIBOR 3M
flash loader
 

Strona Open Finance wykorzystuje technologię Flash.

Wtyczka flash wymagana w wersji co najmniej 9.0.124

 
Waluty - EUR
flash loader
 

Strona Open Finance wykorzystuje technologię Flash.

Wtyczka flash wymagana w wersji co najmniej 9.0.124

 

Sytuacja na rynkach RSS

26-09-2014
  • oszczędzanie

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że do końca roku na rachunkach prowadzonych w ramach IKE i IKZE zgromadzimy grubo ponad 5 mld zł. To niewątpliwie powód do zadowolenia, bo oszczędzanie na dodatkową emeryturę w ramach dobrowolnego III filaru jest po prostu koniecznością. Martwi niestety duża liczba osób, które choć posiadają IKE i/lub IKZE, to nie dokonują na nie żadnych wpłat.

16-09-2014
  • oszczędzanie
  • inwestowanie

Do końca roku zostało trzy i pół miesiąca. Warto już teraz zacząć myśleć o tym, co można zrobić, aby przy okazji przyszłorocznego rozliczenia podatkowego zapłacić fiskusowi mniejszy podatek.

16-09-2014
  • oszczędzanie

Choć generalnie wszyscy mamy świadomość, że nasze emerytury będą niskie, w praktyce nie przejmujemy się tym zbytnio. To podstawowy błąd, z którego wynikają kolejne, prowadzące do tego, że rzeczywiście poziom życia po zakończeniu pracy zawodowej wyraźnie się obniży. Warto uświadomić sobie, w jaki sposób sami przyczyniamy się do tego i jak uniknąć pułapek w myśleniu i działaniu o emeryturze.

11-09-2014
  • oszczędzanie

Trudno oszacować w jakim stopniu na decyzje Polaków o emigracji wpływają emerytalne kalkulacje, jednak pogarszające się wskutek tendencji demograficznych perspektywy naszego systemu emerytalnego mogą zacząć kolejną falę wyjazdów z kraju. Dotyczyć to może zarówno osób pracujących, jak i korzystających już z emerytury.

08-08-2014
  • oszczędzanie

Żyjemy coraz dłużej i powinniśmy się z tego cieszyć. Poza oczywistymi plusami, długowieczność ma też słabsze strony. Podstawową jest to, z czego to dłuższe życie będziemy finansować. Możliwości jest kilka, ale tą, na którą mamy największy wpływ my sami, jest po prostu regularne oszczędzanie. Niestety, nic tego nie zastąpi.

07-08-2014
  • oszczędzanie

Choć wyniki wyboru Polaków w kwestii pozostania w OFE okazują się lepsze, niż wskazywały niedawne pesymistyczne prognozy, to i tak postawią zarządzających funduszami emerytalnymi w bardzo trudnej sytuacji. Konsekwencje tego będą dotykać jednak w niemal równym stopniu i tych, którzy zdecydowali się zostać w OFE, jak i tych, którzy przeszli do ZUS. Dotychczas zgromadzone składki pozostają bowiem nadal w funduszach.