Nieruchomości RSS

21-10-2014
  • nieruchomości

Stabilizacja to w tym roku drugie imię cen mieszkań w Polsce. Średnie stawki od pięciu kwartałów są stabilne i dopiero przełom roku może przynieść jakieś zmiany w tej dziedzinie.

11-09-2014
  • nieruchomości

Przez ostatni rok średnie ceny mieszkań w Polsce niewiele się zmieniły. Ale w poszczególnych miastach dochodzi do kilkuprocentowych wahań. Największa zmiana przez ostatnie 12 mies. zaszła w Łodzi, gdzie przeciętna cena metra kwadratowego mieszkania wzrosła o 7,3 proc. r/r.

13-08-2014
  • nieruchomości

Bydgoszcz i Łódź są jedynymi z największych polskich miast, w których w ostatnim roku ceny nieruchomości zmieniły się o więcej niż 5 proc. W większości pozostałych zmiana nie przekroczyła 2 proc. Średnia cena metra w Warszawie od półtora roku pozostaje w przedziale 6,9-7,2 tys. zł.

18-07-2014
  • nieruchomości

O 4,6 proc. rok do roku spadły ceny mieszkań w Krakowie. To jedyny duży rynek w Polsce, na którym w ostatnich 12 mies. ceny wyraźnie się zmieniły. W pozostałych znaczących miastach wahanie nie przekroczyło 2 proc.

11-06-2014
  • nieruchomości

Za nami dokładnie rok stabilizacji cen mieszkań. Przez ostatnie 12 miesięcy Indeks Cen Transakcyjnych praktycznie się nie zmienia, choć warto zwrócić uwagę na fakt, że na poszczególnych rynkach lokalnych dochodzi do wahań cen w górę lub w dół.

26-05-2014
  • nieruchomości

Warunki rynkowe powodują, że koszt wynajmu mieszkania jest zbliżony do wysokości raty kredytu. W tej sytuacji trudno się dziwić, że preferujemy mieszkanie „na swoim”, niż w wynajętym. Ale jednocześnie liczna grupa Polaków, zwłaszcza młodych, nie mogąc dostać kredytu, zmuszona jest do wydawania sporych pieniędzy na czynsz. Ich sytuacji nie poprawi ani konieczność posiadania wkładu własnego, ani rządowa inicjatywa budowy mieszkań na wynajem.