Rozwiązania dla FirmRSS

17-11-2015
  • kredyty hipoteczne
  • kredyty konsumpcyjne
  • inne produkty bankowe
  • nieruchomości

Rozwiązania dla Firm

Doradcy finansowi Open Finance wspierają przedsiębiorców.

 

Mikro, MSP czyli małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też i duże firmy – z usług Open Finance SA, który dotychczas był kojarzony z obsługą Klientów indywidualnych - coraz częściej korzystają polscy przedsiębiorcy. Od 2013 roku w Spółce rozwijany jest obszar doradztwa finansowego dedykowany tylko firmom. W tym roku - od stycznia do października - obsłużył on już ponad 3 000 przedsiębiorców.

 

Według danych spółki, najchętniej wybieranymi przez przedsiębiorców rozwiązaniami są kredyty inwestycyjne na zakup, budowę lub modernizację nieruchomości. Takich wniosków - za pośrednictwem doradców finansowych Open Finance SA – złożono od stycznia do września br. blisko 2 000. W drugiej kolejności przedsiębiorcy korzystają z porad doradców – ponad 1 000 złożonych wniosków - w zakresie uzyskania kredytów na finansowanie bieżącej działalności firmy oraz kredytów „na start” czyli na rozpoczęcie własnego biznesu.

 

W najbliższym czasie Open Finance SA planuje dodatkowo wzmocnić swoje działania w temacie wsparcia przedsiębiorców przy pozyskiwaniu dotacji ze środków unijnych. Związane jest to z informacją, że w ciągu najbliższych lat - w ramach Nowej Perspektywy UE na lata 2014-2020 - zostanie rozdysponowanych ponad 82 miliardów euro na rzecz przedsiębiorców i samorządów. To ważny sygnał dla polskiego biznesu, który stwarza nowe możliwości inwestycyjne. Open Finance SA liczy na zwiększenie usług doradczych w tym zakresie.

 

Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie naszych doradców już na etapie planowania inwestycji m.in. poprzez pomoc w przygotowaniu profesjonalnego biznesplanu oraz wycenę. W związku z tym utworzyliśmy w firmie wyspecjalizowaną grupę ekspercką, która wspiera wyłącznie przedsiębiorców we wszystkich formalnościach związanych z pozyskaniem finansowania przy otwieraniu własnego „biznesu” – mówi Marcin Kopciara, dyrektor Departamentu Produktów Firmowych Open Finance SA.

 

Co więcej, w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kredyty deweloperskie w tym kredyty dla tzw. mini deweloperów, którzy realizują swoje pierwsze inwestycje. Jak pokazują ostatnie wyniki Głównego Urzędu Statystycznego za 9 miesięcy 2015 roku, wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 138 097 mieszkań. To jest o 14,8% więcej w porównaniu do 2014 roku. Wzrosła też liczba mieszkań, które już są w trakcie budowy. Warta uwagi jest liczba 57% w tych statystykach - to udział inwestorów indywidualnych czyli właśnie tzw. mini deweloperów w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania.

 

Open Finance SA od 2013 roku wspiera przedsiębiorców w uzyskaniu finansowania na każdym etapie rozwoju ich biznesu. Dotyczy to zarówno nowo założonych podmiotów, tzw. start-upów, jak i tych z ugruntowaną pozycją na rynku. Aktualnie Spółka współpracuje z kluczowymi bankami oraz instytucjami specjalizującymi się w rozwiązaniach dla firm. Open Finance pośredniczy w imieniu przedsiębiorców w uzyskiwaniu m.in. kredytów inwestycyjnych, kredytów ze wsparciem Unii Europejskiej, kredytów na finansowanie działalności bieżącej, czy kredytów „na start”. Znacznym obszarem wsparcia przedsiębiorców jest także leasing i faktoring.

 

Kolejna strona

 

Open Finance SA to największa firma doradztwa finansowego w Polsce, która działa na rynku od 2004 roku. Mocną pozycję zawdzięcza połączeniu doświadczenia z nowoczesnym podejściem do zarządzania finansami Klientów, którym bezpłatnie porównuje produkty banków, funduszy inwestycyjnych i innych instytucji finansowych. Ponad 1 000 doradców finansowych na terenie całej Polski jest do dyspozycji Klientów – już ponad 1,6 mln osób zaufałoi skorzystało z usług Open Finance SA. W ofercie znajdują się wyselekcjonowane kredyty mieszkaniowe, gotówkowe, ubezpieczenia i lokaty bankowe 21 banków.

 

Kontakt dla mediów:

Karolina Bursa - rzecznik prasowy Open Finance SA

karolina.bursa@open.pl

tel: + 48 781 141 460

www.open.pl

Open Finance on Facebook